Краєзнавчий музей НВК

Наш музей засновано 2008 року зусиллями педагогічного колективу, учнів і батьків, громадськості села.

Створюючи музей ми ставили перед собою таку мету:

- виховати громадянина, патріота, який любить свою країну;

- опанувати з учнями практичні навички пошукової, дослідницької та просвітницької діяльності з вивчення історико - краєзнавчої спадщини свого народу;

- залучати школярів до краєзнавчої та пошуково-дослідницької діяльності;

- виховати в дітей та їх батьків дбайливе ставлення до історичної спадщини краю;

- формувати в учнів почуття гордості за свій рідний край.

Сьогодні фонди музею налічують 250 музейних одиниць.

Профіль музею – етнографічний. Експозиція відображає особливості побуту та народної творчості нашого краю. Серед експонатів чільне місце посідають предмети селянського побуту, меблі, зразки одягу, посуд, знаряддя праці, рушники тощо.

У музеї представлена багата колекція давніх гончарних виробів та кераміки (горшки, глечики, макітри, ринки, гладущики, дзбанки тощо).

Традиційний жіночий костюм нашого краю кінця ХІХ – початку ХХ століття складався з довгої вишитої сорочки, спідниці, яка на початку минулого століття витіснила плахту і запаску. Зверху на сорочку одягалася керсетка і фартух.

Доволі багата в музеї колекція знарядь праці та предметів господар­ського вжитку. Тут є різьблені рублі і металеві праски, решета, жорна, млинок для розмелювання зерна, масничка з колотушкою.

На базі музею проводяться уроки з народознавства, літератури, заняття музейного гуртка.

Музей співпрацює зі шкільною бібліотекою.

Експозиція постійно поповнюється новими експонатами.

Велика робота, яка проводиться в музейній кімнаті, позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості, вихованості дітей. Пошукова робота допомагає краще вивчити історію рідного краю, вивчати минуле і теперішнє, працювати на благо України, зростати гідними патріотами своєї держави.

РАДА
ШКІЛЬНОГО ІСТОРИКО – КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

1. Петрик Г.С. – вчитель історії, голова Ради
2. Чумак О.В. – вчитель історії, член Ради
3. Турчин Ю.Д. – член комісії по сприянню сім'ї та школі сільської ради (за згодою)
4. Телегоненко Ірина – учениця 9 класу, член Ради
5. Фіалко Яна – учениця 9 класу, член Ради

роботи Ради історико – краєзнавчого музею села Здорівка
на 2017 – 2018 н.р.

1.Раді музею:
  1.1 Організувати збір експонатів до експозицій музею.

Постійно

1.2 Проводити екскурсії в музей для учнів НВК, батьків та гостей.

Постійно

1.3 Узагальнити матеріали з історії села для підготовки до друку посібника.

до 01.05.2017 р.

2. Провести роботу по уточненню списків жертв голодомору і репресій жителів села Здорівки.

до 01.01.2018 р.

3. Допомагати в підготовці до участі в святах, конкурсах, органам шкільного самоврядування і села.

Постійно

4. Провести зустрічі з ветеранами війни (до річниці перемоги у ДСВ), учасниками АТО, скласти списки учасників АТО уродженців с. Здорівка.

До пам'ятних дат

Голова Ради ________ Г.С.Петрик

Діти цікавляться історією своїх  предків

«  Липень 2018  »