Меню
Прогноз погоди
Календар свят і подій
Календар свят і подій
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Total of answers: 155
Лічильники відвідуваності

Безпека дітей в Інтернеті

З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім’ї. Сьогодні все більше дітей користуються Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, завантаження мультимедійного контенту. Але з розширенням можливостей в онлайні збільшується і кількість ризиків. Що ж може трапитись у реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють вони необхідність навчання не просто тому, як користуватися мережею Інтернет, а ще й тому, як уникнути небезпечних ситуацій?

 

 

 

ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ ТА Інтернет-ЕТИКИ
ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

• Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

• Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

• Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

• Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

• Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

• Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

• Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

• Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

• У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

• Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

• Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

• Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з Вами!

 

 

 

Веб-сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»

On-ляндія

У квітні 2008 року почала діяти програма «Безпека дітей в Інтернеті», яка включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Першим кроком став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «On-ляндія – безпечна веб-країна».На цьому сайті представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного контенту.

 

 

 

"Безпечний Інтернет" від компанії "Київстар"

Безпечний Інтернет

Компанія Київстар створила сайт "Безпечний Інтернет", на якому розмістила корисну інформацію про безпечне користування Інтернетом для дітей, їх батьків та вчителів. На сайті для батьків, з поміж іншого, зібрані Рекомендації психолога, тестування, безпечні Інтернет-сайти.

Безпечний Інтернет

Компанія «Київстар» також видала перший в Україні науково обґрунтований посібник для батьків «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі», створений спільно з Інститутом психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. Посібник містить просте зведення правил і рекомендацій батькам і педагогам із забезпечення безпеки дітей у Мережі. Посібник рекомендований Міністерством освіти і науки України для використання у школах.

У посібнику розкрито можливості сучасних інформаційних технологій— інтернету, мобільного зв’язку та висвітлено способи безпечної поведінки дитини у віртуальному просторі, що убезпечать від негативного впливу на її психічне і фізичне здоров’я.

 

 

 

Безпечний Інтернет для дітей від компанії Google

Про Інтернет

Компанія Google разом із Інтернет Асоціацією України в грудні 2014 року запустили комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет».

На ньому можна дізнатися про те, як отримати доступ до знань, знайти потрібну інформацію в мережі, а також критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет-проекти, спілкуватися — і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки. Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. На сайті також є розділ, призначений для вчителів, де можна знайти методичний посібник і практикум для проведення занять.

Завдяки порталу «Про Інтернет» школярі отримають знання, завдяки яким зможуть безпечно користуватися Інт.ернетом та розкрити всі можливості, які він дарує

Крім того, на сайті можна знайти бібліотеку з посиланнями на корисні ресурси для навчання та дозвілля.

Відвідайте http://www.prointernet.in.ua/ і дізнайтесь більше. Покажіть його Вашій дитині.

 

 

 

Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет

До вашої уваги - Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет - https://onlinesafety.info/

Цей онлайновий курс є результатом співпраці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова та Міжнародного телекомунікаційного союзу.

Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет

 

 

 

Кейс корисних Інтернет посилань для учнів, учителів, батьків

• Спільна програма Європейського Союзу та Ради Європи "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні". "Проект «Права людини та Інтернет»

• Центр безпеки Google/ Захист і конфіденційність вашого вмісту

• Як допомогти дитині безпечно користуватись Інтернетом: ідеї для батьків

Інститут психології ім. Г.с. костюка національної академії педагогічних наук України. • ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ У ВІРТУАЛЬНОМУ СВІТІ (Посібник для батьків)

Список безпечних для дітей сайтів

• 7 відеороликів з Державної бібліотеки України для юнацтва Розкажіть дітям про безпеку в Інтернеті

Мультфільм • "Безпечний Інтернет. Найжахливіший день Петрика"

Відеоролик • "Безпека в Інтернеті - просто!"

 

 

 

 

Шановні батьки! Не залишайте поза увагою перебування дітей в інтернеті.

Наше спільне завдання - навчити дітей використовувати Інтернет правильно. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті - на вулиці та дорозі, необхідно навчити їх безпечній поведінці у віртуальному житті - в Інтернеті. Створіть у себе вдома територію безпечного Інтернету.

Форма входу
Пошук
Календар
«  July 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Корисні посилання